MICROSOFT PRO ŠKOLY : Multilicence Select, OVS-ES, ZDARMA produkty...školení

Roboti MCS plus

Microsoft pro školy:

Stránky na podporu školství: https://skolstvi.ms/ najdete tam zajímevé informace jak s výukou na dálku: skolanadalku.cz/ ... Návodná videa pro učitele i studenty, stáhněte si příručku Teams či zřízení Office 365 nebo se podívejte na některý s natočených webinářů skránky zajímavých tipů jednoho z lektorů: klatovsky.cz/ Databáze písemek do Forms - aka.ms/pisemky
Řešení a nástroje Microsoft pro vedení škol: aka.ms/vedeni. Zdarma knihovna příruček: aka.ms/prirucky a webinářů: aka.ms/univerzita

V době, kdy je prezenční studium ve škole omezeno se budou hodit i další nástroje pro vzdálené studium. Vše je shrnuto v tomto článku i s odkazy na další zdroje: https://news.microsoft.com/cs-cz/features/blog-pomahame-ucitelum-a-studentum-prejit-na-vzdalenou-vyuku/

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na Aleše Rohrera 603201045, ales.rohrer@mcsplus.cz

Začínáte s distanční výukou a chcete nějaké tipy a triky do výuky? Pak tento záznam webináře je přesně pro vás!:

Multilicence a Select pro školy(trvalé licence)

select OfficeStd 2019 - 1999,- Kč včetně DPH
select Professional Plus 2019 - 2550,- Kč včetně DPH
Nebo je možné platit roční nájem OfficeProPlus School - 29 EUR/lic (výhoda - možnost používat jakou-koliv verzi Office)
školní Office Standard 2021 SNGL OLP NL Acdmc - 2290,- včetně DPH

Office Standard - obsahuje Word, Excel, Outlook, PowerPoint, OneNote, Publisher
Office Professional Plus - obsahuje Word, Excel, Outlook, PowerPoint, OneNote, Publisher, Access, InfoPath, Lync

OS Win10Pro UPG MVL - 63 EUR/lic bez DPH/1982,- Kč včetně DPH
(zde je nutné použít podkladovou licenci jedná se o upg)

WIN Server STD 2019 - 234 EUR/lic bez DPH/7362,- Kč včetně DPH
WIN Server CAL (usr/dev) - 9 EUR/lic bez DPH/283,- Kč včetně DPH 
WIN Server Terminal CAL - 25 EUR/lic bez DPH/787,- Kč včetně DPH 

 

Microsoft 365 pro vzdělávání

Pokud nakoupíte Microsoft 365 pro své pedagogy, fakultu a zaměstnance(tzv. FTE), získají přístup bez dodatečných nákladů také studenti. (v poměru 1:15* nebo 1:40)
Microsoft 365 Apps for faculty: 999,- Kč/ks zaměstnance včetně DPH roční platba*
(obsahuje: plně nainstalované aplikace Office na až pěti zařízeních)
Office 365 A3 for faculty: 1199,- Kč/ks zaměstnance včetně DPH roční platba
(obsahuje: plně nainstalované aplikace Office na až pěti zařízeních a ostatní cloudové služby Office 365(OneDrive,Teams,Forms,digitální školní tabule Microsoft Whiteboard,OneNote...)
Microsoft 365 A3 for faculty: 2150,- Kč/ks zaměstnance včetně DPH roční platba
(obsahuje: plně nainstalované aplikace Office na až pěti zařízeních; UPG OS Win na nejnovější verzi OS Win PROF; Enterprise Mobility Suite serurity a Microsoft Intune pro moderní cloudovou správu zařízení napříč platformami; vzdělávací edice populární hry Minecraft Education Edition a ostatní cloudové služby Office 365(OneDrive,Teams,Forms,digitální školní tabule Microsoft Whiteboard,OneNote...); licence WIN ser CAL
https://edudownloads.azureedge.net/msdownloads/Microsoft-Modern-Work-Plan-Comparison-Education_11-2021.pdf

samostatně lze koupit Minecraft Education Edition: 129,- Kč/ks uživatele včetně DPH roční platba

 

OVS ES – Prováděcí smlouva pro řešení ve vzdělávání

(licencování na zaměstnance školy - licence pro všechna zařízení, učitele a studenty jsou ZDARMA)

Office Pro Plus: 1190,- Kč/ks zaměstnance včetně DPH roční platba
WinPRO Upgrade: 799,- Kč/ks zaměstnance včetně DPH roční platba
balíček Desktop: 2299,- Kč/ks zaměstnance včetně DPH roční platba

OVS ES je novým licenčním programem společnosti Microsoft, který je určen všem školám na území ČR. V českém překladu je název poměrně dlouhý - Prováděcí smlouva pro řešení ve vzdělávání, nicméně vystihuje myšlenku a záměr, se kterým byl program vytvořen.
OVS ES nenabízí jen samotné licence, ale i jednoduché řešení správy software na škole. Škola získává program, který ji zajistí předvídatelné roční náklady a také ulehčí práci zodpovědným osobám za legalitu SW na škole.

Informace o programu:

 • Nejde o trvalý nákup, ale o pronájem licencí. Platba probíhá ročně
 • Licencováno na počet přepočtených zaměstnaneckých úvazků tzv. FTE
  (Full time employee) – pracujících s PC pod 200 hodin ročně se úvazky nezapočítávají, dále se nepočítají údržbáři, uklizečky, kuchařky...(pokud nepoužívají PC)
 • Smlouva pokrývá všechny PC na škole.
 • Potřeba objednat alespoň jeden platformou produkt nebo celý balíček Desktop: 
 • Office Professional Plus ( Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access, InfoPath, Skype for Business) – plná licence, která obsahuje Software Assurance (právo na nové verze). Nemusíte vlastnit žádnou předchozí licenci.
 • Windows EDUCATION Upgrade – pouze UPGRADE , stejně jako v ostatních multilicenčních smlouvách. Nutno vlastnit podkladovou licenci – OEM (prodává se přímo s PC), krabici nebo Mac OS licenci. Je možné instalovat i verze předchozí např. Windows 7. Obsahuje Software Assurance (právo na nové verze).
 • Core CAL Suite a nebo Enterprise CAL Suite – balíček přístupových licencí na server – např. Windows server nebo poštovní server Exchange Server.
 • Další produkty jsou doplňkové a lze je licencovat na školou zvolený počet -  serverové licence a aplikace.
  např.: WinSvrSTDCore ALNG LicSAPk OLV 2Lic: Win server dle počtu jader = 16x 248,- Kč/ks včetně DPH roční platba
 • Nahlášení počtu zaměstnanců pouze jednou ročně – zalicencováno na celý rok. Zvýšený počet zaměstnanců se nahlašuje až při výročí smlouvy – tedy po roce.
 • Obsahuje právo používat licence i pro domácí použití zaměstnanců i žáků! (M365 Apps)
 • Licence je možné používat ve stávající nejnovější verzi, instalovat předchozí a povyšovat na nově vydané verze produktů.
 • Jednoduchá implementace – jeden klíč a image ke každému produktu (MAK a KMS)
 • Smlouva na jeden nebo tři roky. 3 letá smlouva je výhodnější jelikož zachovává Eurové ceny první objednávky po celou dobu trvání smlouvy.
 • Produkty ke stažení a klíče na VLSC stránkách, stejně jako přehled o licencích školy.
 • Office 365 Pro Plus ZDARMA pro veškérá zařízení školy (PC, NOTEBOOKY...)
 • Jednoduchá licenční správa – ulehčuje vedení a IT pracovníkům zodpovědnost za legalitu nainstalovaného SW na škole!

Smlouva lze uzavřít velmi jednoduše elektronickou formou.

Office 365 Pro Plus pro zařízení, zaměstnance a žáky zdarma!

Nový benefit anuitních smluv EES a OVS-ES pro akademické zákazníky společnosti Microsoft. Jedná se o „Office 365 Pro Plus“. Každá oprávněná škola může od 1. 12. 2014 ZDARMA objednat/získat licence Office 365 Pro Plus pro své zařízení, zaměstnance a žáky.
 

Výhody Office 365 Pro Plus benefitu:

 • na veškeré zařízení (počítače, notebooky) ve škole lze instalovat poslední ver. MS OFFICE PRO (product klíč. je k dispozici ve VLSC)
 • Všichni zaměstnanci a žáci školy získají desktopové Office - Microsoft 365 Apps i na svá osobní zařízení (až 5 zařízení, včetně tabletů (iPad a později Android) a mobilních telefonů (Windows Phone, Android, iPhone).
 • Škola takto může distribuovat Office svým zaměstnancům místo, aby řešila komplikace spojené s distribucí software v rámci Work At Home benefitu anuitní smlouvy. Zaměstnanci si v tomto případě Office stáhnou z Office 365 a vůči Office 365 si je pomocí svého Office 365 účtu také aktivují. Není tedy třeba řešit VPN a KMS aktivace či nosit počítače do školy pro instalaci Office školním IT správcem.
 • V momentě, kdy zaměstnanec ukončí svůj pracovní poměr na škole, škola mu pouze smaže účet v Office 365 nebo odebere licenci na Office u jeho účtu v Office 365 (dá se automatizovat skriptem). Tím lokálně nainstalované desktopové Office aplikace přejdou do módu redukované funkcionality a zaměstnanci si budou moci soubory Office již pouze otevírat a zobrazovat, ale již ne editovat.
 • Office mají zaměstnanci vždy v nejnovější verzi.
 • Verzi Office mají všichni zaměstnanci i studenti stejnou a není tedy třeba řešit příp. problémy s kompatibilitou souborů předávaných studenty učitelům, všichni pracují se stejnou verzí.
 • Nabídnou-li školy zaměstnancům i další Office 365 služby (např. bezplatný A1 plán), což je doporučeno, získají studenti kvalitní nástroje pro organizaci práce a komunikaci a spolupráci s kolegy a studenty – např. neomezeně velké cloudové úložiště OneDrive for Business nebo 50GB emailovou schránku – vše zdarma

Podmínky:

 1. Oprávněná škola = škola, která má uzavřenou anuitní licenční smlouvu EES či OVS-ES a v ní pořízené alespoň licence Office Pro Plus nebo Office 365 Pro Plus nebo nějaký z licenčních plánů, který obsahuje licence Office 365 Pro Plus, pro všechny své zaměstnance.
 2. Škola musí mít zprovozněnou akademickou Office 365 doménu (viz. www.office365proskoly.cz nebo přes EES či OVS-ES smlouvu) a zaměstnanci v ní musí mít vytvořené účty, kterým bude následně přidělena licence na Office 365 Pro Plus (viz. dále).

Pravidla / omezení:

 • Office stažené zaměstnancem se aktivují pomocí Office 365 účtu zaměstnance, ke kterému musí být v Office 365 přidělena licence na Office 365 Pro Plus. Office aplikace se pravidelně reaktivují. Zaměstnanec se tedy musí nejpozději každých 30 dní na zařízení připojit k internetu. Pokud tato doba uplyne, nebo je licence na Office v Office 365 zaměstnanci odebrána, přejdou Office do módu redukované funkcionality (umožní dokumenty pouze otevřít a číst, ale už ne upravovat).
 • Po ukončení pracovního poměru se musí licence zaměstnanci odebrat. Tím se mu deaktivují desktopové Office a stanou se z nich pouze čtečky Office souborů. 

Princip fungování:

 1. Zákazník objedná speciální SKU za 0,- pro zaměstnance přes svoji OVS-ES smlouvu v potřebném počtu pro vybrané nebo všechny zaměstnance. Více viz. dále.
 2. Zákazník si přidělí objednané licence ke své školní Office 365 doméně.
 3. Zákazník vytvoří účty zaměstnancům ve školní Office 365 doméně, pokud je ještě nemají. 
 4. Zákazník přidělí licence Office 365 Pro Plus k zaměstnaneckým účtům v Office 365.
 5. Zaměstnanci si přes svůj Office 365 účet stáhnou Office do svých max. 5-ti zařízení (Windows, Mac OS, Android, iPhone, iPad).
 6. to samé lze případně udělat i všem žákům školy S2Y-00002 Microsoft®M365AppsforenterpriseOpenStu ShrdSvr AllLng MonthlySubscriptions-VolumeLicense Academic OLV 1License NoLevel Student Use Benefit 1Month - je vhodné objednat vše současně

Postup objednání Office 365 Pro Plus benefitu pro zaměstnance v OVS-ES smlouvě:

 1. Škola udělá objednávku následující licence v dle potřeby, pro vybrané nebo všechny své zaměstnance (jedná se o Add-On k Office Pro Plus): - Pro cenovou úroveň E: S3Y-00004 - O365ProPlusOpenFclty ShrdSvr ALNG SubsVL OLV E 1Mth Acdmc AP AddOn toOPP - Pro cenovou úroveň F: S3Y-00005 - O365ProPlusOpenFclty ShrdSvr ALNG SubsVL OLV F 1Mth Acdmc AP AddOn toOPP
 2. Přijde jí email s akceptací objednávky a informací, že detaily najde na VLSC.
 3. Zástupce školy se přihlásí do VLSC a najde si tam produktový klíč, který byl přidělen objednané položce.
 4. Na stránce http://www.office.com/setup365 se školní IT správce přihlásí svým Office 365 admin účtem (vpravo na stránce je odkaz „Přihlásit se“) a poté zadá produktový klíč z VLSC stránek. Tím se licence přidělí k jejich Office 365 doméně. Pokud Office 365 doménu ještě nemají, ať si ji nejdříve vytvoří na stránce www.office365proskoly.cz a projdou procesem ověření nároku na akademické licence a pak teprve zadají produktový klíč z VLSC na http://www.office.com/setup365 po přihlášení Office 365 admin účtem.
 5. Administrátor pak standardním způsobem přidělí licence v Office 365 zaměstnancům, kteří si Office stáhnou přímo z Office 365.

Enrollment for Education Solution (EES)

Pronájem licencí pro větší organizace. Smlouvu lze uzavřít pro minimálně 100 zaměstnanců (platí pro Českou republiku díky rámcové smlouvě s Asociací českých škol CZECHA). V rámci EES se pořizují klientské softwarové produkty (upgrade operačního systému Windows, Office Pro Plus, CoreCAL, Office 365 E3) dle počtu oprávněných zaměstnanců a další např. serverové produkty (Windows Server, Exchange Server, apod.). Klientské softwarové produkty je pak možné používat na všech zařízeních organizace. Orientační cena je: 1425,- Kč/ks zaměstnance včetně DPH roční platba

Postup objednání Office 365 benefitu pro zaměstnance v EES/Campus smlouvě:

 1. Škola objedná následující licenci v počtu dle potřeby, pro vybrané nebo všechny své zaměstnance (jedná se o Add-On k Office Pro Plus): 5XS-00003 - O365ProPlusEdu ALNG SubsVL MVL AddOn toOPP
 2. Následně administrátorovi online služeb (uvedený na smlouvě) nebo primárnímu kontaktu (rovněž na smlouvě) přijde email, ve kterém klikne na jeden z následujících dvou odkazů, čímž zajistí přidělení objednaných licencí k Office 365 doméně školy a asociování této domény s příslušnou EES smlouvou:
 • Sign-in – Pokud již škola vlastní Office 365 doménu a chce zaměstnanecké licence Office přidělit k ní. Pak se přihlásí svým admin účtem k této své doméně.
 • Sign-up – Pokud škola ještě nevlastní Office 365 doménu a chce si ji zaregistrovat. Tuto variantu doporučujeme nepoužívat! Je lepší si nejdříve zaregistrovat Office 365 pro školství na stránce www.office365proskoly.cz, projít standardním procesem ověření nároku na akademické licence a až budou mít v Office 365 možnost pořizovat akademické licence, tak až poté kliknout na odkaz Sign-in (nikoliv Sign-up) ve zmíněném emailu.

    3. Administrátor pak standardním způsobem přidělí licence v Office 365 zaměstnancům, kteří si Office stáhnou přímo z Office 365.

 

ZDARMA produkty:

Cloudové služby pro školy (konkrétně plán OFFICE 365 A1) jsou zdarma již delší dobu včetně emailové 50GB schránky, OneDrive 5TB, Teams a dalších nástrojů. Více informací zde: https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/academic/compare-office-365-education-plans?SilentAuth=1&wa=wsignin1.0&activetab=tab:primaryr1

Mimo jiné i to, že nově je Minecraft: Education Edition zdarma pro všechny uživatele školních plánů Microsoft 365.

Potřebujete pomoci?

Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se nás. Rádi Vám pomůžeme.

Evropské fondy